Kiekvienas esame pajutę artimo žmogaus netektį… Tačiau visada maloniai prisimename, nepamirštame ne tik mintimis, bet ir darbais. Savą pagarbą ir meilę išreiškiame prižiūrėdami, tvarkydami ir lankydami artimųjų kapus, ne tik didžiųjų švenčių dienomis. Taigi norėtume, kad mūsų patarimai leistų Jums tinkamai pasirūpinti artimųjų kapais…

Kapavietės dengimas granito  plokštėmis

Amžinas ir mažiausiai priežiūros reikalaujantis kapavietės tvarkymas – granitinėmis plokštėmis dengti kapai. Kapavietės dengimas granitinėmis plokštėmis, tai minimali priežiūra, solidumas, amžiškumas. Šis kapų priežiūros būdas tampa vis populeresnis. Spartėjantis gyvenimo tempas, artimųjų  emigracija verčia žmones ieškoti praktiškų sprendimų prižiūrint kapavietę. Uždengtas akmens plokštėmis kapas reikalauja žymiai mažiau priežiūros, atrodo puikiai ir yra ilgaamžis. Tai pagrindinės priežastys dėl ko klientai renkasi kapavietės dengimą granito plokštėmis. Šiuo metu granito plokščių pasirinkimas yra labia platus, todėl galima spalviškai pritaikyti dengimo plokščių spalvą prie esamo seno  paminklo, taip pat įrenginėjant naują kapavietę patenkins įvairius klientų norus. Dengimo plokštėse galima padaryti išpjovas gėlėms ar kitiems augalams, taip pat ant jų pritvirtinti akmeninę vazą ar žvakidę.

Kapavietės dengimą granito plokštėmis dažnai renkasi klientai ketinantys ateityje laidoti urnas. Dažnas klientas nuogastauja, kad uždengus kapavietę granito plokštėmis nebus galima toliau tradiciškai laidotis toje kapavietėje. Tačiau taip nėra – iš anksto aptarus galimą tolimesnį kapavietės eksploatavimą, darbai atliekami taip, kad toje kapavietėje toliau būtų galima laidotis tradiciškai.

Viena pagrindinių priežasčių, pasirenkant dengimą granito plokštėmis, tai nesudėtinga priežiūra – apsinešus dulkėmis ar įvairiomis šakelėmis plokštės nuvalomos paprasta drėgna kempinėle. Tiek priežiūros ir užtenka kapams, kurie dengti akmens plokštėmis.

Pilnas kapavietės dengimas granito plokštėmis

1.Pilnas kapavietės dengimas granito plokštėmis  

Pilnas kapavietės dengimas granito plokštėmis su išpjova gėlėms

2.Pilnas kapavietės dengimas granito plokštėmis su išpjova gėlėms

Pilnas vienviečio kapo dengimas

3.Pilnas vienviečio kapo dengimas

Dalinis dengimas granito plokštėmis su dekoratyvine skalda

4. Dalinis dengimas granito plokštėmis su dekoratyvine skalda

Kapavietės dengimas dekoratyvine skalda

Kapavietės dengimas dekoratyvine skalda reikalauja mažesnių išlaidų, tačiau ji nėra tokia ilgaamžė kaip dengimas granito plokštėmis. Naudojant įvairius atitvarus (akmeninės trinkelės, plastikinės juostelės) iš skaldelės galima sukomponuoti norimą ornamentą. Skaldelę bet kada galima vis kitaip perdaryti, papildyti ją  kita spalva taip suteikiant kapavietei naują vaizdą. Tačiau nerekomenduojame smulkios dekoratyvinės skaldelės dangos tuo atveju, kai kapas yra po lapuočiais ar spygliuočiais medžiais, nes prikritus į jį lapams, spygliams, bus labai sunku visa tai sutvarkyti. Tokiu atveju siūlome berti stambesnę skaldą, taip vadinamą akmens mulčą. Smulkesnę skaldą patariame berti atviresnėse vietose, o jei vis tik prinešė vėjas lapų, spyglių, šiukšlių, tuomet patariame šluotelės pagalbą juos nušluoti nuo skaldos.

Labai gražu ir praktiška kapavietėje dengtoje dekoratyvine skalda gėlėms pasodinti gaminami akmeniniai antkapiai įvairių formų pvz. gėlės, lašo formos. Šie elementai gaminami atsižvelgiant į bendrą kapo dizainą. Taip pat dengiant kapą dekoratyvine skalda, galima naudoti granitines vazas bei žybintus.

Kapavietės sutvarkymas dekoratyvine skalda atitvertas gėlynas su akmens trinkelėm

5.Kapavietės sutvarkymas dekoratyvine skalda atitvertas gėlynas su akmens trinkelėm

Kapavietės tvarkymas su dekoratyvine skalda. Padarytas ornamentas-gėlynas iš plastiko juostelių

 6.Kapavietės tvarkymas su dekoratyvine skalda. Padarytas ornamentas-gėlynas iš plastiko juostelių

Kapavietės dengimas dekoratyvine skalda. Kapavietės viduje antkapis-gėlė augalams sodinti

7.Kapavietės dengimas dekoratyvine skalda. Kapavietės viduje antkapis-gėlė augalams sodinti

Kapavietės dengimas dekoratyviniu akmens mulču

 8.Kapavietės dengimas dekoratyviniu akmens mulču

Kapavietės dengimas dekoratyvine skalda. Gėlynas suformuotas iš plastiko juostelių ir akmens

 

9.Kapavietės dengimas dekoratyvine skalda. Gėlynas suformuotas iš plastiko juostelių ir akmens

Tikimės, kad mūsų pastebėjimai ir mintys leis Jums lengviau pasirinkti būdą artimųjų kapams prižiūrėti. Jei turite klausimų – galime pakonsultuoti individualiai.

ADRESAS

Scroll to Top